Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze
Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze1 miesiąc temu
Kolejne biopomorzowe gospodarstwo miało przyjemność gościć ekipę z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Efekty tego spotkania obejrzyjcie sami😀
Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze
Jagoda Kamczacka - Super Eko Owoc
Od produktów ekologicznych oczekuje się wyższej jakości prozdrowotnej i odżywczej, ale również bezpieczeństwa żywnościowego. Są to główne powody poszukiwania...
youtube.com
Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze
Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze2 miesiące temu
Dobrą wiadomością dla sprzedających swoje produkty rolników, jak i kupujących jest fakt, że na rynku pojawiły się opakowania biodegradowalne, wytwarzane z roślin, z odnawialnych zasobów.
Konsumentów ucieszy informacja, że wiele z nich nadaje się do przechowywania w zamrażarkach oraz do używania w piekarniku czy kuchence mikrofalowej. Natomiast sprzedawcy mają do dyspozycji bio kompostowalne reklamówki lub tzw. zrywki, całą gamę pojemników do świeżych, delikatnych owoców🍓🍒🍇, ziół🌿🍀 czy gotowych już produktów🥗🥡🥛🥧☕️.

Surowcem do produkcji takich opakowań jest:
🍥Trzcina cukrowa
🌽Mączka kukurydziana PLA
🛍Papier celulozowy, tektura
🌲Drewno
🌾Spożywcze otręby pszenne
🌴Liście palmowe
🎋Bambus

Nie ma już wymówki dla sprzedających, że to bardzo drogie i trudno dostępne opakowania oraz, że znacząco musieliby podnieść cenę swoich produktów. Bez problemu można się już w nie zaopatrzyć, spełniają wszystkie normy dotyczące kontaktu z żywnością, coraz więcej polskich firm je produkuje. Owszem są droższe, ale czy kwota kilkunastu groszy dodana do zakupów, dla nas konsumentów, to zbyt wysoka cena za możliwość ulżenia Ziemi?

Jako rolnicy ekologiczni mamy moralny obowiązek korzystać biodegradowalnych opakowań. Jako konsumenci nie bójmy się wymagać od naszych dostawców aby kupowane przez nas produkty, oczywiście, te które tego bezwzględnie wymagają, były pakowane w przyjazne dla środowiska opakowania!
Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze
Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze4 miesiące temu
Z przyjemnością informujemy, że ruszyło Pomorskie eTargowisko 🍎🍓🍅🍒🥔🥕🍞🧀🥚

Wybierając produkty z eTargowiska wspierasz nie tylko pomorską gospodarkę, dbasz o środowisko, ale i masz pewność, że na Twój stół trafiają zdrowe i smaczne produkty.

http://podr.pl/etargowisko/
Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze
Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze5 miesiące temu
Temat bliski nam wszystkim , warto przedsięwziąć kroki już dziś ...